Zbulohen prezantuesit e “Grammy Awards 2023”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Së fundmi janë zbuluar prezantuesit e ndarjes së çmimeve Grammy Awards 2023. Sipas njoftimit këtë vit Cardi B, Viola Davis, Shania Twain, Olivia Rodrigo dhe ylli i “Black Adam” Dwayne Johnson u zbuluan se do të bashkëprezantojnë me komedianin e njohur Trevor Noah i cili do të moderojë për gjatë gjithë mbrëmjes.

Kjo do të shënojë herën e parë që Noah do të prezantojë në Los Angeles pasi dy shfaqjet e mëparshme, Grammy, që ai prezantoi u mbajtën në New York City dhe Las Vegas.

Gjithashtu javën e kaluar u prezantua dhe një listë nga organizuesit e eventit ku Bad Bunny, Mary J. Blige, Brandi Carlile, Luke Combs, Steve Lacy, Lizzo, Kim Petras dhe Sam Smith, ish anëtari  i One Direction, Harry Styles, u shpallën si interpretues kryesorë gjatë mbrëmjes. Smith. Shfaqja  do të transmetohet drejtpërdrejt më 5 shkurt në orën 20:00 nga arena Crypto.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL