Zbulohen emrat e prezantuesve të Sanremo 2023.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Tashmë është bërë publike. Përkrah Amadeus dhe Chiara Ferragni do të jetë këngëtari i famshëm italian Gianni Morandi ai i cili do të bashkëprezantojë në Sanremo 2023. Gianni Morandi e ka drejtuar Sanremon në vitin 2011 dhe 2012. Ai e fitoi festivalin vetëm një herë në vitin 1987 me këngën “Si può dare di più” së bashku me Umberto Tozzi-n dhe Enrico Ruggeri-n dhe përfundoi i treti në edicionin e fundit 2022 me “Apri tutte le porte”.

Morandi i bashkohet Chiara Ferragni-t, e cila do të jetë e pranishme në mbrëmjen e parë dhe të fundit të festivalit. Po ashtu, emra super të njohur pritet të marrin pjesë në Sanremo 2023.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL