Trevor Noah do të jetë prezantuesi i GRAMMY 2022.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Trevor Noah është përzgjedhur për të dytën herë radhazi si prezantues i ndarjes së çmimeve GRAMMY 2022. Në një intervistë së fundmi ai ndau emocionin e tij për t’u rikthyer në Staples Center, i cili së shpejti do të riemërohet në Crypto.com Arena. “Ishte argëtuese, ishte vërtet, shumë argëtuese. Ishte një ekip i madh. Unë thjesht isha me fat që isha pjesë e saj. Kaluam kaq mirë, imagjinoni sikur të kishim njerëz atje, sa më shumë do të kishim argëtuar”, tha Trevor Noah për ngjarjen e vitit 2021. “Këtë vit, Grammy do të rikthehet. Shpresoj se do të jetë shfaqje e plotë. Të gjithë do të jenë aty. Ne jemi të ngazëllyer për të festuar një natë të tillë dhe unë do të jem prezantuesi.”

Noah, i cili është gjithashtu një i nominuar për GRAMMY, tregoi nëse hezitoi të kthehej  edhe një herë si prezantues apo jo, duke thënë:

“Unë thashë, ‘Më lejoni të mendoj për këtë’ dhe më pas pyeta: ‘Pse nuk do të doja të bëja GRAMMY?’ Para së gjithash, është një biletë në rreshtin e parë për koncertin më të mirë muzikor të të gjitha kohërave. Nuk më intereson kush jeni, ju e doni muzikën. Dhe atëherë kuptova se sa e rëndësishme është për mua. Si mikpritës, unë u shërbej për shumë qëllime. Nëse nuk jam unë, kush e ngre Kevin Hart në vendin e tij? Ka gjëra të rëndësishme që duhet të bëj atë natë. Unë i jap JAY-Z mbështetje emocionale, ai është shumë nervoz. Unë thjesht i them atij, “Do të jetë mirë, JAY. Ju po thyeni një rekord, po mposhtni Quincy Jones në nominime.” Unë jam atje për t’u dhënë njerëzve mbështetje morale.

Harvey Mason Jr, CEO i Akademisë së Regjistrimit, gjithashtu foli për kthimin e Noahut. “Trevor ishte i mrekullueshëm si prezantuesi ynë për çmimet e 63-ta Grammy me lëvdata nga komuniteti i muzikës, fansat e muzikës dhe kritikët,” tha ai.

“Ne jemi shumë të emocionuar për të mirëpritur Trevorin në skenën e Grammy dhe ndihemi me fat që edhe një herë e kemi atë dhe besojmë se do të jetë një mbrëmje e paharrueshme.”

Ceremonia e ndarjes së çmimeve GRAMMY 2022 do të mbahet më 31 janar

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL