Travis Scott shpall koncertin e tij të parë në Mbretërinë e Bashkuar që nga tragjedia e Astroworld.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Muajin e kaluar Travis luajti në Billboard Music Awards në MGM Grand Garden Arena në Las Vegas, ku performoi “Mafia” dhe “Lost Forever”. Pas kësaj ai zhvilloi koncertin e tij të parë publik që nga fatkeqësia në një klub në Miami, Florida në fillim të majit. Gjithashtu performoi për disa të ftuar në një afterparty të Coachella më 17 prill, si dhe luajti në një festë private para Oscars në Bel-Air më 26 mars.

Të gjitha këto janë disa nga daljet e para që Travis ka patur që kur 10 persona u vranë në festivalin e tij muzikor në Houston, Teksas vitin e kaluar. Tashmë ai ka shpallur koncertin e tij të parë që pas asaj periudhe. Ky koncert mësohet se do të zhvillohet në Britaninë e Madhe gjatë muajit gusht. 

Të gjithë fansat e reperit janë në pritje të detajeve të reja të këtij koncerti.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL