Top 5 këngët më të degjuara nga klasifikimi i Billboard për këtë javë.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Billboard Hot 100 është tabela standarde  ku klasifikohen të gjithë regjistrimet e industrisë muzikore në Shtetet e Bashkuara të Amerikës për këngët, të publikuara çdo javë nga revista Billboard. Klasifikimi i tyre bëhet gjithmonë në bazë të shitjeve, dëgjimeve në radio dhe transmetimit në internet në Shtetet e Bashkuara. Sigurisht në këtë listë do të gjeni këngët më hit dhe më të dëgjuara të momentit.

1.“Heat Waves” – Glass Animals

2.“We Don’t Talk About Bruno” – Carolina Gaitan, Mauro Castillo, Adassa, Rhenzy Feliz, Diane Guerrero, Stephanie Beatriz & Encanto Cast

3.“abcdefu” – GAYLE

4.Kodak Black – Super Gremlin

  1. “Stay” – The Kid LAROI & Justin Bieber

 

Ndërkohë sipas Billboard Hot 100 këngëtarja shqiptare me famë botërore, Dua Lipa po vazhdon të shënojë suksese të reja. Me këngën “Levitating”, që është pjesë e albumit të saj të fundit “Future Nostalgia”, ajo ka arritur suksesin e radhës. Ajo është bërë kënga e një artisteje femër që ka qëndruar më së shumti në historinë e top-listës së “Billboard Hot 100”. Projekti muzikor i Duas ka qëndruar gjithsej 70-të javë, duke lënë pas hitin e vitit 1997-1998 të këngëtares amerikane LeAnn Rimes “How Do I Live” që qëndroi për 69 javë në top-listë.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL