Swedish House Mafia shpall datën e publikimit të albumit të ri.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Swedish House Mafia ka zbuluar datën e publikimit të albumit të tyre debutues “Paradise Again”, i cili do të publikohet më 15 Prill përmes Republic. Ky album do të përfshijë këngët “It Gets Better”, “Lifetime”, “Moth to a Flame” dhe bashkëpunimin e ri të Sting “Redlight”. Për këngën e re, Sting rikrijoi këngën e tij për këngën “Roxanne” të Policisë. Treshja e Swedish House Mafia: Axwell, Steve Angello dhe Sebastian Ingrosso, u ndanë në viton 2013 pas formimit të tyre si grup që në vitin 2008. Grupi përfundimisht u mblodh për një performancë të vitit 2018 në Festivalin e Muzikës Ultra në Miami.

Ndërkohe Swedish House Mafia do të performojë në Festivalin e Muzikës dhe Arteve të Coachella Valley 2022 në prill përpara se të niset në turne në muajin korrik.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL