Shakira flet për vështirësitë në fillimet e karrierës së saj.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Ashtu si për çdo këngëtar të suksesshëm, fama dhe suksesi për të arritur në majë nuk ka qenë e lehtë, sikurse për këngëtaren Shakira. Në një intervistë së fundmi ajo ka treguar se fillimet e saj nuk kanë qenë aspak të lehta, e shumë shpesh është paragjykuar. Shkak është bërë origjina e saj kolumbiane. 

Në një intervistë ajo është shprehur se: “Mendoj se kam vuajtur shumë nga lloje të tjera paragjykimesh, si të isha kolumbiane.Më kujtohet kur pata ndërprerjen time të parë të madhe në muzikë jashtë Kolumbisë, kishte shumë komente të dyfishta rreth asaj se çfarë do të thotë të jesh kolumbian dhe zakonisht i lidhur me trafikun e drogës. Është sikur, ne jemi gjithmonë shakaja, ishte e pakëndshme.” 

Ndërkohë ajo foli me detaje në lidhje me punën e saj me princin william, me të cilin po punon për një projekt.

“Të shohësh pasionin e Princit William dhe sa i vendosur është për të provokuar ndryshimin është shumë, shumë frymëzuese.Është e pabesueshme të shohësh se sa i përkushtuar është ai dhe të gjithë njerëzit në Earthshot, për të bërë ndryshimin në botë në një kohë kaq të shkurtër. Dhe nuk është e pamundur. Ai kërkon shumë prej nesh, shumë përkushtim dhe vendosmëri, dhe ne duhet të rrisim ndërgjegjësimin për këtë.”, tha Shakira.

Këngëtarja e hitit “Hips Don’t Lie” ka arritur të shesë mbi 75 milionë disqe dhe është një nga artistet më të suksesshme në botë në industrinë e muzikes.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL