Rikthehet “The Matrix” në 22 dhjetor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Keanu Reeves, Carrie-Anne Moss dhe të tjerë do të rikthehen së bashku me regjisoren Lana Wachowski për një film të katërt në serinë legjendar Matrix. Në një deklaratë duke njoftuar filmin e ri, kryetari i Warner Bros Picture Group, Toby Emmerich tha: “Nuk mund të jemi më të emocionuar që të rihyjmë në ‘The Matrix’ me Lanën. Lana është një vizionare e vërtetë, një regjisore krijuese e veçantë dhe origjinale dhe ne jemi të emocionuar që ajo po shkruan, drejton dhe prodhon këtë kapitull të ri në universin “The Matrix”.

 

Data e publikimt të Matrix 4: kur do të dalë?

I shpallur në dhjetor 2019, The Matrix 4 fillimisht u vendos të dilte më 20 maj 2021, në të njëjtën ditë me filmin tjetër të ri të Keanu Reeves, John Wick 4.

Sidoqoftë, prodhimi u ndërpre në The Matrix 4 për shkak të pandemisë së koronavirusit. Lëshimi u shty më pas në prill 2022.

Filmi po përgatitej të xhirohej në Berlin që nga fillimi i marsit, pas xhirimeve në Gjermani dhe San Francisko. Warner Bros më pas e ndaloi prodhimin për një kohë të pacaktuar. The Matrix Resurrections del në kinema më 22 dhjetor.

 

Traileri i Matrix 4.

Një trailer i ri u publikua më 1 dhjetor, ku klipi fillon me Keanu Reeves.

Më pas, një trailer i plotë u publikua më 9 shtator, duke treguar Neo duke vizituar një terapist të luajtur nga Neil Patrick Harris, dhe Trinity duke punuar brenda një kafeneje përpara se të rikthehen lakmitë e pilulave të kuqe.

 

Kastet e Matrix 4.

Keanu Reeves do të rikthehet në rolin kryesor si Neo, me Carrie-Anne Moss që do të luajë sërish Trinity.

Yahya Abdul-Mateen II (Aquaman, Watchmen) ka konfirmuar se po luan Morpheus në hyrjen e katërt, duke postuar një foto në Instagram të armatosur me armë dhe hije.

Një tjetër emër që është zbuluar për kastin e Matrix 4 është ylli i How I Met Your Mother, Neil Patrick Harris. Roli specifik i aktorit po mbahet i fshehtë, por thuhet se është “i rëndësishëm”.

Aktorja i “Iron Fist” dhe “Game Of Thrones”, Jessica Henwick gjithashtu luan në një rol kryesor, megjithëse nuk ka ende detaje të disponueshme.

Aktori i iZombie Andrew Caldwell gjithashtu u konfirmua kohët e fundit se do t’i bashkohet të sapoardhurve të ekskluzivitetit Priyanka Chopra dhe yllit të Mindhunter Jonathan Groff në film.

Një tjetër emër i konfirmuar është Jada Pinkett Smith, e cila do të kthehej për rolin e Niobe, të cilën ajo luajti në The Matrix Reloaded dhe Matrix Revolutions.

Megjithatë, një aktor është konfirmuar se nuk do të kthehet për vazhdimin. Hugo Weaving, i cili portretizoi agjentin Smith në tre filmat e parë, kohët e fundit njoftoi se ai nuk do të luajë pasi xhirimet u përplasën me rolin e tij kryesor në produksionin teatror të The Visit.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL