Rihanna fiton nominimin e parë për Oscar.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Së fundmi u zbulua se kënga e Rihanna-s , “Lift Me Up”, nga Black Panther: Wakanda Forever është në garë për çmimin “Kënga më e mirë origjinale” në edicionin e 95-të të ndarjes së çmimeve Oscars.

 

Të nominuar të tjerë në kategori përfshijnë; Diane Warren’s “Applause” (Tell It Like a Woman), Lady Gaga’s “Hold My Hand” (Top Gun: Maverick), NTR and Ram Charan’s “Naatu Naatu” (RRR) and Son Lux, Mitski and David Byrne’s “This Is a Life” (Everything Everywhere All at Once). “Lift Me Up” luhet gjatë  vazhdimit Black Panther. Kënga u shkrua nga këngëtari Tems, fituesi i Oskarit ,Ludwig Göransson dhe Ryan Coogler. Kënga shërben si një lavdërim për Chadwick Boseman, i cili luante Mbretin T’Challa, i njohur si Pantera e Zezë. Ai ndërroi jetë  në moshën 43 vjeçare pas një beteje katërvjeçare me kancerin .

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL