Rihanna dhe A$AP Rocky janë në pritje të fëmijës së tyre të parë.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Prej kohësh në media po përflitej për një shtatëzani të mundshme të këngëtares së njohur Rihanna. Krijuesja e hitit Umbrella dhe i dashuri i saj reper A$ap Rocky zbuluan lajmin e shtatzënisë ndërsa ishin për një shëtitje në Harlem, Nju Jork gjatë fundjavës, ku Rihanna tregoi barkun e saj të rrumbullakosur tashmë. 

Pavarësisht temperaturave të ftohta në qytet, këngëtarja zbërtheu pallton e saj rozë duke pozuar me barkun e rrumbullakosur të cilën e kishte stolisur me bizhuteri, duke përfshirë edhe një kryq të madh. 

Ky do të jetë fëmija i parë për Rihanna dhe Rocky, të cilët ishin u lidhën për herë të parë në fillim të vitit 2020. Ata zakonisht e mbajnë lidhjen e tyre private, por reperi i tha revistës GQ vitin e kaluar se këngëtarja barbadiane ishte “e duhura” për të.

Pas lajmit emocionues të shtatzënisë së Rihannës, një numër i miqve dhe fansave të famshëm të çiftit shkuan në rrjetet sociale për të ndarë mesazhe urimi. Ndër ta mund të përmendim reperen Cardi B e cila ka shpërndarë foton e çiftit në Instagram Story dhe ka shkruar “OMG!!!! Urime @balgalriri,” krahas një vargu emoji me zemër të kuqe. Nicki Minaj, Camila Cabello, Zara Larsson, Toni Tone dhe shumë artistë të tjerë e uruan këngëtaren gjithashtu.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL