Po rikthehet një tjetër sezon i “Squid Game”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Regjizori Hwang Dong-hyuk konfirmoi planet për dramën koreane, e cila u bë një fenomen global për Netflix në dy muajt e fundit.

“Ka pasur kaq shumë presion, kaq shumë kërkesa dhe kaq shumë dashuri për një sezon të dytë. Kështu që pothuajse ndihem sikur nuk na lini zgjidhje!” Hwang tha për mediat.  “Por unë do të them se me të vërtetë do të ketë një sezon të dytë. Është në kokën time tani. Aktualisht jam në procesin e planifikimit.”

Megjithatë, Hwang uli pritshmëritë duke thënë se është shumë herët për të dhënë ndonjë detaj konkret në lidhje me vazhdimin e hitit të madh, dhe Netflix nuk ka bërë ende ndonjë njoftim zyrtar. Megjithatë, Hwang tha se aktori kryesor Lee Jung-jae do të kthehet si personazhi kryesor Seong Gi-hun

“Unë mendoj se është shumë herët për të thënë se kur dhe si do të ndodhë. Kështu që unë do t’ju premtoj këtë, Gi-hun do të kthehet. Ai do të bëjë diçka për botën”, tha Hwang.

Pas premierës në Netflix në shtator, “Squid Game” mori në një kohë të shkurtër miliona fansa nga mbarë bota, duke u renditur në vendin nr. 1 në listën e top 10 shfaqjeve më të shikuara të Netflix për javë të tëra. Që nga java e kaluar, tashmë janë grumbulluar më shumë se 3 miliardë minuta të shikuar sipas Nielsen, dhe parashikohet të fitojë 891 milionë dollarë në vlerë të Netflix, sipas dokumenteve të brendshme të zbuluara të blera nga Bloomberg.

Në fund të shtatorit, pas premierës së shfaqjes, dhe para se të merrte këtë famë, Hwang tha se do të konsideronte të punësonte një dhomë shkrimtarësh dhe regjisorë të shumtë nëse do të bënte një sezon 2.

“Unë nuk kam plane të zhvilluara mirë për ‘Squid Game 2’,” tha ai në atë kohë. “Është mjaft e lodhshme të mendosh për të. Por nëse do ta bëja, sigurisht që nuk do ta bëja vetëm. Unë do të konsideroja përdorimin e një dhome shkrimtarësh dhe do të doja regjisorë të shumtë me përvojë.”

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL