Nicky Jam nderohet me cmimin ‘Billboard Hall of Fame’

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Nicky Jam do të nderohet me çmimin Billboard Hall of Fame. Telemundo dhe Billboard kanë përzgjedhur këngëtarin për karrierën e tij artistike.Cmimi do t’i jepet atij gjatë natës së muzikës latine që do të mbahet të enjten, më 29 shtator. Çmimi Billboard Hall of Fame u jepet artistëve që kanë arritur njohje mbarëbotërore për punën e tyre. Fitues të tjerë të këtij çmimi janë: Alejandro Fernández, Banda El Recodo, Carlos Vives, Daddy Yankee, El Gran Combo de Puerto Rico, Franco de Vita, Joan Sebastian, José José, Marc Anthony.

Nicky Jam ka një karrierë që përfshin më shumë se tre dekada në muzikë. Ai është një nga promovuesit e mëdhenj të zhanrit reggaeton. Reperi ka marrë më shumë se 100 nominime dhe ka fituar 28 çmime, duke përfshirë 13 Billboard Latin Music Awards. Këngët e tij kanë më shumë se 14.5 miliardë shikime në YouTube dhe 1.1 miliardë shikime në Spotify. Idhulli latin ka prezantuar edhe anën e tij të aktrimit me serialin autobiografik “El Ganador” për Telemundo dhe Netflix. Kohët e fundit, ai luajti në “Bad Boys for Life” me Will Smith dhe Martin Lawrence.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL