Nicki Minaj dhe Lil Baby do të publikojnë këngën e re këtë të premte.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Bashkëpunimi më i ri nga Nicki Minaj dhe Lil Baby pritet të vijë më 4 shkurt sipas një njoftimi të bërë nga vetë artistët në rrjetet e tyre sociale. Gjithashtu u njoftua se kënga e tyre më e re, e cila padyshim do të kthehet menjëherë në një hit, do të ketë një videoklip shoqërues.

Kanë kaluar katër vjet që kur Minaj publikoi për herë të fundit një album, “2018’s Queen”. Që atëherë, ajo ka bashkëpunuar me Jesy Nelson, Bia, Polo G dhe Drake në këngë të reja dhe ka punuar në një seri dokumentarësh të HBO Max. Vitin e kaluar, Lil Baby bashkëpunoi me Lil Durk në albumin bashkëpunues The Voice of the Heroes. Ai gjithashtu u lidh me Meek Mill për “Sharing Locations” dhe iu bashkua Kirk Franklin dhe Just Blaze për Space Jam: A New Legacy cut “We Win”, ndërsa tani i nominuar për Performancën/Këngën më të Mirë Bashkëkohore të Muzikës Kristiane në Grammy Awards 2022.

 

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL