Muzikanti Ed Sheeran rezulton pozitiv me COVID-19

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Ed Sheeran ka rezultuar pozitiv me COVID-19 në një kohë kur Britania e Madhe po përjeton një rritje të rasteve. Në një postim në Instagram të dielën, këngëtari i njohur britanik tha se do të vazhdojë të performojë nga shtëpia.

“Hej miq. Shënim i shpejtë për t’ju thënë se fatkeqësisht kam rezultuar pozitiv në testin për Covid, kështu që tani jam duke u izoluar dhe duke ndjekur udhëzimet e qeverisë,” postoi kantautori.

“Kjo do të thotë që tani nuk jam në gjendje të bëj përpara me asnjë angazhim personalisht, kështu që do të bëj sa më shumë nga intervistat/performancat e mia të planifikuara që të mundem nga shtëpia ime. Kërkoj falje kujtdo që e kam zhgënjyer. të gjithë të sigurt”, ka shkruar Sheeran.

Këngëtari 30-vjeçar ishte planifikuar të shfaqej si i ftuar në “Saturday Night Live” më 6 nëntor. Ai gjithashtu kishte disa data koncertesh të renditura në Mbretërinë e Bashkuar dhe Evropë, të vendosura për të filluar nga prilli 2022.

Albumi i tij i 4-të do të publikohet më 29 tetor. Ky është albumi i tij i parë i plotë solo që nga albumi i 2017-ës Divide.

Në shtatë ditët e fundit 328,287 njerëz rezultuan pozitivë, me 949 vdekje dhe 6,720 pranime në spital, sipas shifrave zyrtare të qeverisë.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL