Met Gala 2022.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Vetëm disa muaj pasi vitin e kaluar eventi u zhvillua në shtator, Met Gala 2022 u rikthye ashtu si çdo vit të hënën e parë të muajit maj në Muzeun Metropolitan të Artit të Nju Jorkut. Tema e këtij viti është “Në Amerikë: Një Antologji e Modës”.

Met Gala është në fakt një ngjarje e rëndësishme bamirësie, e cila përkon me inaugurimin e shfaqjes së madhe vjetore të modës në muze. Pjesëmarrja në Met Gala është e përbërë nga stilistë, modele, këngëtarë, aktorë dhe përfaqësues të tjerë të botës së madhe të showbizit. Ndër emrat më të njohur pjesëmarrês në këtë event janë: Billie Eilish, Cardi B, Megan Thee Stallion, Phoebe Bridgers, SZA, Bad Bunny, Rosalía, Nicki Minaj, Olivia Rodrigo, Normani, Erykah Badu, Future, Lizzo, Anderson .Paak, Questlove, Janelle Monáe, Kacey Musgraves, Camila Cabello, Stromae dhe shumë të tjerë. 

Blake Lively, Ryan Reynolds, Regina King dhe Lin-Manuel Miranda do të jenë bashkë-prezantuesit e famshëm të këtij viti. Tom Ford, Adam Mosseri dhe Anna Wintour do të vazhdojnë rolet e tyre si bashkëkryetarë nderi të Met Gala si çdo vit tanimë.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL