Megan Thee Stallion anulon koncertin e Hjustonit ‘për respekt’ për viktimat e Astroworld.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Megan Thee Stallion ka anuluar një koncert në Space City për respekt për viktimat e tragjedisë së muajit të kaluar në Astroworld Festival. Shfaqja e saj ishte planifikuar për të premten, 3 dhjetor, në 713 Music Hall në një qendër të Hjustonit. Ylli i repit ishte planifikuar të ishte artistja e parë që do të luante në vendin më të ri, i cili ndodhet brenda POST Houston, një hapësirë ​​me shumë përdorime që më parë ishte Posta Barbara Jordan.

Të martën, Megan shkroi një deklaratë për The Houston Chronicle në lidhje me anulimin e koncertit ku tha se : “Në respekt për jetët e humbura në Hjuston në fillim të këtij muaji, kam vendosur të anuloj shfaqjen time në 713 Music Hall më 3 dhjetor. Houston është ende duke u shëruar dhe është e rëndësishme që komunitetit tonë t’i jepet koha e duhur. Zemra ime është për të gjitha familjet që po vuajnë në këtë kohë të vështirë.” Koncerti i së premtes do të ishte një festë e diplomimit të reperes në Universitetin Jugor të Teksasit, ku Megan do të marrë një diplomë bachelor në administrimin e shëndetësisë më 11 dhjetor. Ajo ka deklaruar më parë se ka në plan të hapë një objekt jetese të asistuar në vendlindjen e saj.

Ky ka qenë një vit i “artë” për këngëtaren. Në nëntor, ajo u nderua nga Glamour në çmimet e revistës për Gratë e Vitit 2021. Ajo gjithashtu fitoi dy American Music Awards më 21 nëntor, megjithëse nuk performoi në këtë ngjarje, duke përmendur arsye personale.

Fituesja dy herë e çmimit Grammy gjithashtu debutoi së fundmi “Hottie Sauce” në Popees dhe ka një partneritet me CashApp. Megan së fundmi lançoi një edicion të kufizuar të veshjeve Hot Girl Enterprise me kompaninë e shërbimeve financiare, dhe të gjitha të ardhurat do të përfitojnë bamirësi në Hjuston dhe në mbarë globin. 

Dhjetë njerëz vdiqën dhe qindra të tjerë u plagosën si rezultat i turmave të stërmbushura në Festivalin “Astroworld” të Travis Scott më 5 nëntor, ku nga kjo ngjarje tragjike janë shkaktuar qindra padi që arrijnë në mbi 3 miliardë dollarë.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL