Lista e këngëtarëve më të pasur në Britani për këtë vit.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Mediat britanike kanë publikuar listën e këngëtarëve më të pasur. Rita Ora dhe Dua Lipa janë pjesë e listës së këngëtarëve të rinj më të pasur në Britani. Ai që mban kurorën si këngëtari më i pasur britanik nën të tridhjetat është këngëtari me famë botërore, Ed Sheeran. 

Ed Sheeran ka ruajtur vendin e parë, si artisti më i pasur britanik nën të tridhjetat, për të tretin vit radhazi, me të ardhura që arrijnë në 236.5 milionë paund. I dyti renditet 27-vjeçari, Harry Styles, duke grumbulluar 80 milionë paund. Little Mix renditet në vendin e tretë, me 66.7 milionë paund. Ndërkohë pjesë e kësaj liste janë edhe këngëtaret me origjinë shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa. Dua Lipa renditet e teta në listë, me 43.5 milionë paund. Nga ana tjetër Rita është në vendin e 13-të me 26.5 milionë paund.

Lista e plotë :

1-Ed Sheeran, (236.5 milionë £)

2-Harry Styles, (80 milionë £)

3-Little Mix (66,7 milionë £)

4-Niall Horan, (57.5 milionë £)

5-Cara Delevingne, (52 milionë £)

6-Louis Tomlinson, (47 milionë £) dhe Liam Payne, (47 milionë £)

7-Dua Lipa, (43.5 milionë £)

8-Zayn Malik, (38 milionë £)

9-Sam Smith, (36.8 milionë £)

10-Daisy Ridley, (32.8 milionë £) 

11-John Boyega, (28.5 milionë £)

12-Rita Ora, (26.5 milionë £)

13-Stormzy, (23.5 milionë £)

14-KSI, (19.6 milionë £)

15-Lewis Capaldi, (17 milionë £)

16-George Ezra, (14.2 milionë £)

17-Sophie Turner, (14.1 milionë £)

18-Jesy Nelson, (13.5 milionë £)

19-Tom Holland, (11 milionë £)

20-Tommy Mallet, (9.7 milionë £)

21-Maisie Williams, (8.7 milionë £)

22-Sam Faiers, (8 milionë £)

23-Millie Bobby Brown, (7.2 milionë £)

24-Jake Bugg, (5.7 milionë £)

25-Saoirse Ronan, (6.1 milionë £)

26-Jodie Comer, (5.7 milionë £)

27-Anne-Marie, (5.4 milionë £)

28-Dave, (5.2 milionë £)

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL