Lil Nas X fiton çmimin si “Male Artist” në vitin 2021 në ndarjen e çmimeve People’s Choice Awards.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Lil Nas X shtoi një çmim tjetër në koleksionin e tij. Performuesi i “Industry Baby” ishte një nga fituesit në 2021 People’s Choice Awards të martën. Fansat votuan që Lil Nas X të fitojë çmimin”Male Artist 2021″. Ai ishte në kategorinë me Bad Bunny, Drake, Ed Sheeran, Justin Bieber, Luke Combs, Shawn Mendes dhe The Weeknd.

Adele fitoi The Female Artist of 2021. BTS mori në shtëpi trofeun The Group of 2021. PCA-të e quajtën Olivia Rodrigo’s Sour si albumin e vitit 2021. Rodrigo gjithashtu fitoi The New Artist of 2021.

Kënga “Butter” e BTS mposhti këngët e Lil Nas X, Adele, Olivia Rodrigo, Ed Sheeran, Justin Bieber, The Kid Laroi dhe Cardi B për këngën e vitit 2021. “Butter” gjithashtu fitoi çmimin “videoklipi muzikor i vitit 2021″. ” Stay” e The Kid Laroi dhe Justin Bieber fitoi çmimin si “bashkëpunimi më i mirë” për vitin 2021.

Dwayne Johnson ose “The Rock” (Ylli i filmit komedi i 2021 – Jungle Cruise, The Male Movie Star of 2021), Kevin Hart (Ylli i Filmit Drama i 2021 – Fatherhood), Khloé Kardashian (Ylli i Reality TV i 2021 – Keeping Up With the Kardashians) ishin gjithashtu fitues në People’s Choice Awards të këtij viti. Përveç kësaj, reperja e Hip Hop-it, Cardi B, i dha çmimin People’s Icon për legjendën e Hollivudit, Halle Berry. Cardi dhe Berry punuan së bashku për të kuruar albumin “Bruised”.

Kim Kardashian mori Çmimin e Ikonës së Modës, Christina Aguilera mori Çmimin e Ikonës së Muzikës dhe Dwayne Johnson mori Çmimin e Kampionit të Popullit.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL