Lady Gaga rikthehet me shfaqjet e saj live “Jazz & Piano Las Vegas Residency” këtë pranverë.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Pas publikimit të një albumi të nominuar për Grammy (Love for Sale with Tony Bennett) dhe fitimit të çmimit për aktoren më të mirë nga Rrethi i Kritikëve të Filmit të Nju Jorkut (për House of Gucci) në vitin 2021, Lady Gaga është gati të rikthehet në performancën live në 2022.

Në një postim në Instagram këtë të hënë më 31 janar, Gaga njoftoi se performanca e saj për shfaqjet Jazz & Piano në Dolby Live të Parkut MGM në Las Vegas do të nisin në pranverën e 2022, saktësisht do të zhvillohen më 14, 16, 17, 21, 23, 24, 28 dhe 30 prill dhe 1 maj 2021. 

Biletat dalin në shitje më 4 shkurt. Seti i ri i shfaqjeve, të cilat “festojnë dashurinë e saj për Librin e Këngëve të Madhe Amerikane” sipas një njoftimi për shtyp, do ta shohin Gagën duke performuar këngët e paraqitura në albumin e saj të duetit të vitit 2021 me Tony Bennett, Love For Sale, në repertorin e saj. Albumi, i cili arriti në vendin e 8-të në Billboard 200, që atëherë është nominuar për gjashtë çmime Grammy, duke përfshirë rekordin e vitit dhe albumin e vitit.

Gaga prezantoi Jazz & Piano në janar 2019. Të dy shfaqjet e para ishin planifikuar të vazhdonin në pranverën e 2020, por më pas u anuluan për shkak të pandemisë COVID-19. Gaga u kthye në shfaqjen e saj Jazz & Piano në tetor 2021menjëherë pas publikimit të Love For Sale.

Kohët e fundit, Gaga ka qenë kryefjalë në media për arritjet e saj në rolin e saj kryesor si Patrizia Reggiani në Shtëpinë e Gucci të Ridley Scott. Për performancën e saj, Gaga tashmë ka marrë nominime për Golden Globe dhe një Screen Actors Guild Award, përveç çmimit të lartpërmendur nga Rrethi i Kritikëve të Filmit në Nju Jork.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL