Lady Gaga do të jetë krah prezantuesve të “Oscars 2022”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Lady Gaga do të prezantojë një çmim në edicionin e 94-të të ndarjes së çmimeve Oscar. Këngëtarja pritej që të merrte një nominim për Oscar për performancën e saj në House of Gucci pasi ajo ishte njohur nga çdo organ tjetër kryesor i çmimeve, por ajo u shpërfill çuditërisht kur lista e nominimeve u publikua në muajin shkurt.

Megjithatë, të enjten u njoftua se ajo do të jetë ende pjesë e ceremonisë si bashkë prezantuese. Asaj do t’i bashkohen prezantuesit e tjerë si Kevin Costner, Youn Yuh-jung, Rosie Perez, Chris Rock dhe Zoe Kravitz. Akademia nuk njoftoi se cilat çmime do të prezantojnë, por Yuh-jung pritet të prezantojë çmimin për aktoren më të mirë në rol dytësor, pasi ajo fitoi atë çmim vitin e kaluar për Minari.

“Filmat na frymëzojnë, na argëtojnë dhe na bashkojnë anembanë globit”, tha producenti i Oscars, Will Packer në një deklaratë. “Ky është qëllimi i saktë i shfaqjes këtë vit dhe ne jemi të emocionuar të mirëpresim të parin e një formacioni yjor që i bashkohet skenës së Oscars për të na ndihmuar të festojmë fuqinë e filmit dhe të nderojmë më të mirët e vitit në kineast.”

Prezantuesit shtesë do të shpallen në javët në vijim. Përveç rolit të saj prezantuese, Gaga do të jetë gjithashtu bashkë-prezantuese e festës së shikuesve të Çmimeve të Akademisë së Fondacionit Elton John AIDS me Billy Porter, Eric McCormack dhe David Furnish. Ceremonia e Oscars do të drejtohet nga Wanda Sykes, Amy Schumer dhe Regina Salla në Teatrin Dolby në Los Anxhelos më 27 mars.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL