Kush tjetër është nominuar në Grammy 2022 ?

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Në këtë edicion të 64 , anëtarët Jin, Suga, J-Hope, RM, Jimin, V dhe Jungkook të BTS janë nominuar për performancën më të mirë të pop Duo/Group për këngën e tyre “Butter”. Brothers Osborne janë nominuar për performancën më të mirë Country Duo/Group për këngën “Younger Me” dhe për albumin më të mirë Country për Skeletons.

Carlile është nominuar për Record of the Year, Best Pop Solo Performance, Best American Roots Performance dhe për këngën e vitit dy here rradhazi. Lil Nas X është nominuar për çmimet rekordi i vitit, albumi i vitit, kënga e vitit, performanca më e mirë melodike rap dhe videoja më e mirë muzikore. Harlow mori nominimet për performancën më të mirë melodike rap dhe albumin e vitit për bashkëpunimin e tij në Montero të Lil Nas X.

Ndërkohë Eilish dhe Rodrigo janë në garë për shtatë çmime Grammy këtë vit. Të dyja morën secila nominime për çmime të rëndësishme si : rekordi i vitit, albumi i vitit, albumi më i mirë vokal pop, videoja më e mirë muzikore, kënga e vitit dhe performanca më e mirë solo Pop. Eilish gjithashtu mori një nominim për filmin më të mirë muzikor ndërsa Rodrigo është nominuar për artisten më të mrë të re.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL