Kanye West njofton datën e rëndesishme për publikimin e DONDA 2.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Pas suksesit të jashtëzakonshëm që pati me publikimin e albumit Donda në vitin 2021, Kanye West ose Ye tashmë, lajmëron se nuk ndalet me kaq. Vazhdimi i albumit të reperit dhe producentit për “DONDA” do të publikohet më 22 shkurt. Future thuhet se do të jetë producent i albumit, ndërsa Marilyn Manson po punon gjithashtu për albumin. West, i cili tani njihet ligjërisht si Ye, thuhet se mbajti një festë në LA të hënën mbrëma më 7 shkurt  ku u luajt ‘DONDA 2’ (nëpërmjet TMZ). Artistë të tillë si Drake, Travis Scott dhe Yung Lean u tha gjithashtu se kishin qenë të pranishëm atë natë. 

Në një postim në Instagram natën e kaluar, Ye ndau në instagramin e tij një foto të një shtëpie mbuluar nga flakët ku më poshtë shkruhej : “Donda 2.2.22 në Loandepot Park Stadium Miami. Biletat në shitje ditën e hënë në mesditë. “

YE gjithashtu ka konfirmuar se Kid Cudi nuk do të jetë pjesë e albumit të tij Donda 2.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL