Justin Bieber ka shitur katalogun e tij muzikor.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Justin Bieber ka shitur katalogun e tij me 291 këngë për një vlerë prej 200 milionë dollarësh. Sipas People, ai arriti një marrëveshje me  Hipgnosis Songs Capital, të njëjtën kompani në të cilën artistë përfshirë Kenny Chesney dhe Justin Timberlake kanë shitur së fundmi katalogët e tyre. Shitja përfshin gjashtë albumet në studio të Bieber, si : Under the Mistletoe, Believe, Purpose, Changes and Justice, si dhe projekte të tjera duke përfshirë: My World dhe Journals, si dhe këngët hit “Baby”, “Boyfriend”, “What Do You Mean ?” “Sorry “, “Love Yourself”, “Holy” dhe “Peaches”, ndër të tjera.

Themeluesu i kompanisë u shpreh duke thënë se :” kjo blerje renditet ndër marrëveshjet më të mëdha të bëra ndonjëherë për një artist nën moshën 70 vjeç,”. 

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL