Justin Bieber ka anuluar koncertin e tij në Las Vegas pasi rezultoi i infektuar me covid -19.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Ndërkohë që të gjithë po prisnin performancën e Justin Bieber në T-Mobile Arena në Las Vegas të dielën, përfaqësuesi i tij  tha për mediat se shfaqja duhej të shtyhej pasi Justin kishte rezultuar pozitiv me covid-19. Përveç kësaj, një zëdhënës lëshoi ​​një deklaratë në të cilën ata zbuluan se anëtarët e tjerë të ekipit të këngëtarit kishin rezultuar pozitivë me Covid-19.

“Për shkak të rezultateve pozitive të Covid brenda familjes së Justice Tour, ne, për fat të keq, do të duhet të shtyjmë shfaqjen e së dielës në Las Vegas,” komentuan ata. “Justin është, sigurisht, jashtëzakonisht i zhgënjyer, por shëndeti dhe siguria e ekipit dhe fansave të tij janë gjithmonë prioriteti i tij numër një. Nisja e turneut në San Diego ishte një sukses masiv dhe Justin është i emocionuar për të sjellë këtë shfaqje spektakolare në Las-in e tij”

Koncerti në Las Vegas tani është caktuar të mbahet më 28 qershor. Justin filloi turneun botëror në San Diego të premten e kaluar dhe është planifikuar të bëjë ndalesa në stadiumet në të gjithë Amerikën e Veriut, me Jaden Smith dhe Téo si special guests në të gjithë datat e turneut.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL