Justin Bieber do të performojë në koncertin live të “Metaverse”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Justin Bieber po përgatitet për të performuar live në koncertin e metaverse. Kryesuesi i listës do të këndojë disa këngë nga albumi i tij i fundit “Justice” gjatë një koncerti të ardhshëm live në platformën argëtuese virtuale Wave më 18 nëntor. Gjatë eventit, të pranishmit do të jenë në gjendje të ndërveprojnë në performance me artistin fitues të Grammy, i cili do të jetë në gjendje të kontrollojë avatarin e tij dixhital duke përdorur një kostum për të treguar lëvizjet.

Justin Bieber është shprehur duke thënë se: “Unë besoj shumë në Wave dhe e dua platformën si një mënyrë të re për mua për t’u angazhuar me fansat e mi. Jam i emocionuar që po përdor këtë teknologji për të bashkuar njerëzit dhe për t’u lidhur me fansat nga e gjithë bota. Mezi pres që ata të kontrollojnë këtë performancë interaktive.”

Më parë, Wave ka organizuar koncerte për The Weeknd, të cilët gjithashtu investojnë në platformë, si dhe John Legend, Tinashe dhe Galantis.

Të interesuarit për të ndjekur koncertin virtual dhe për të bashkëvepruar me Bieber mund të regjistrohen për t’u bashkuar me platformën falas, megjithëse shfaqja do të jetë gjithashtu e hapur për shikim nga publiku përmes një transmetimi të drejtpërdrejtë në kanalin YouTube të vokalistit. Koncerti do të fillojë në orën 18:00 më 18 nëntor.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL