Jeta e këngëtares Madonna në një film, ku vajza luan rolin e saj.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Mediat e huaja kanë raportuar së fundmi se këngëtarja e njohur Madonna do të publikojë një film biografik për jetën e saj. Madonna po punon për të sjellë një film ku do të tejçohen më së miri momente delikate, të vështira por edhe të bukura gjatë viteve 1970. Më tej ajo është shprehur duke thënë se “Do të jetë një përshkrim i vërtetë dhe i fuqishëm i jetës time. Vetëm unë mund ta tregoj historinë time.” 

Skenari tashmë është përfunduar me ndihmën e shkrimtares së “Girl On The Train” Erin Cressida Wilson dhe xhirimet thuhet se do të fillojnë së shpejti, rreth 40 vjet pas publikimit të “Everybody” në tetor të 1982. Prodhimi i filmit për Universal është ndërmarrë nga Michael De Luca.

Emri që po përflitet në media se do të interpretojë rolin e saj do të jetë e bija Lourdes Leon. Në garë për të luajtur rolin e Madonës janë gjithashtu Florence Pugh dhe e dashura e Kanye West, Julia Fox cila është parë së bashku me Madonna-n.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL