JAY-Z i është bashkuar zyrtarisht Instagramit.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

51-vjeçari krijoi një llogari në aplikacionin Instagram të martën duke grumbulluar mbi 1.5 milion ndjekës brenda disa orësh pas lançimit të profilit. Deri më tani, Jay-Z i cili bëri histori gjatë fundjavës si reperi i parë solo i gjallë që u fut në Rock & Roll Hall of Fame, ka ndarë vetëm një postim dhe një instastory. Të dyja postimet janë promo për serialin e ardhshëm “The Harder They Fall”, i cili do të shfaqet premierë në Netflix dhe në kinema të mërkurën.

Në Story-n e tij, themeluesi i Tidal ndau dhe një numërim mbrapsht për filmin, ku do të marrin pjesë aktorë si Idris Elba, Regina King, Jonathan Majors, Zazie Beetz, LaKeith Stanfield dhe Deon Cole. Filmi është pasi është nga të paktit filma western që ka një kast kryesisht afrikano-amerikan.

Menjëherë pasi u krijua llogaria e tij, Beyonce e cila ka 216 milionë ndjekës në Instagram ndoqi bashkëshortin e saj dhe ndau një foto të tyre duke pozuar për Tiffany & Co. Në instastoryt e saj ajo ndau të njëjtat postime me numërim mbrapsht ashtu sikurse Jay-Z.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL