Hellbound renditet pas Squid Game si seriali më i ndjekur në Netflix globalisht.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Një tjetër serial horror fantazi koreano-jugor nga Netflix është bërë një fenomen global brenda natës, me Hellbound që rrëzoi Squid Game si shfaqjen televizive më të ndjekur në platformën e transmetimit.

Sipas analitikës së FlixPatrol, Hellbound u bë seria televizive më e ndjekur në botë e Netflix më 20 nëntor, duke kryesuar vlerësimet e transmetimit në më shumë se 80 vende brenda 24 orëve nga debutimi i shfaqjes.

Seriali përqendrohet rreth veprimeve grafikisht të dhunshme të një ekipi demonësh, të cilët ndjekin mëkatarët që janë vizituar më parë nga një qenie qiellore e cila e ka informuar viktimën për datën dhe orën e vdekjes së tyre.

Krijesat gjigante me flokë i djegin viktimat e tyre dhe i dërgojnë në ferr, duke shkaktuar një shpërthim histerie publike.

Piloti i serialit, i drejtuar nga Yeon Sang-ho, u shfaq premierë në festivalin ndërkombëtar të filmit në Toronto 2021 në shtator.

Squid Game, e cila u shfaq premierë në 19 shtator, kaloi 46 ditë jo të njëpasnjëshme në vendin e parë të transmetimit.

Rreth 142 milionë familje në 94 vende e ndoqën serialin, i njohur gjithashtu për dhunën ultraviolet dhe përgjakjen e tij, në tetor. Ajo ka gjeneruar rreth 900 milionë dollarë fitim për Netflix.

Në fillim të këtij muaji, drejtori i Squid Game, Hwang Dong-hyuk, tha se një sezon i dytë i Squid Game ishte në rrugë e sipër.

“Për momentin jam në procesin e planifikimit. Unë mendoj se është shumë herët për të thënë se kur dhe si do të ndodhë sezoni i dytë”, tha ai.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL