Fetty Wap feston lirimin nga burgu duke publikuar këngën “First Day Out”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Fetty Wap ka publikuar një këngë të re të quajtur ‘First Day Out’ për të festuar lirimin e tij nga burgu pas arrestimit të fundit për akuzat për drogë.

Problemet e vazhdueshme ligjore të këngëtarit të hitit “Trap Queen” burojnë nga akuzat federale se ai dyshohet se ishte i përfshirë në një rrjet të trafikut të drogës në Long Island. I arrestuar në Citi Field pak përpara daljes në skenë në Rolling Loud, Fetty Wap u akuzua për arsye komploti për të shpërndarë substanca të tilla si kokainë, fentanil dhe heroinë, sipas dokumenteve të gjykatës.

Pasi u deklarua i pafajshëm, reperi u lirua me një garanci prej 500,000 dollarësh dhe që prej ditës së hënë më 29 nëntor, thuhet se ka rënë dakord të shtyjë çështjen kundër tij për dy muaj mes negociatave të vazhdueshme për pranimin e fajit.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL