Ed Sheeran feston suksesin e hitit “Shape of You” duke u bërë kënga e parë ndonjëherë që ka arritur 3 miliardë transmetime në Spotify.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Të mërkurën, Spotify ka njoftuar se kënga e Sheeran “Shape of You” është renditur si kënga e parë që arriti në 3 miliardë transmetime në platformën e transmetimit. Sapo dëgjova se  ‘Shape of You’ ka arritur në 3 miliardë transmetime në Spotify, gjë që është absolutisht e çmendur,” tha këngëtari, i cili së fundi publikoi albumin e tij =, në Instagramin e tij. “Më kujtohet kjo këngë që arriti një miliard dhe mendoja se ishte e çuditshme. Është kënga e parë që ka arritur 3 miliardë transmetime dhe unë jam shumë i kënaqur me të!

Ed Sheeran më pas falenderoi Spotify për bashkëpunimin gjatë 10 viteve të fundit.

Pas Sheeran i cili tani mban rekordin për këngën më të transmetuar në platformë, renditet The Weeknd me “Binding Lights”, i cili ka 2.7 miliardë transmetime. Në vendin e tretë është “Dance Monkey” i Tones and I me 2.4 miliardë, i ndjekur nga Post Malone dhe “Rockstar” i 21 Savage, i cili ka 2.3 miliardë transmetime.

Këngët e Sheeran “Perfect”, “Thinking Out Loud” dhe “Photograph” janë gjithashtu në top 20 këngët më të transmetuara në platformë.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL