Dua Lipa merr nënshtetësinë shqiptare.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Presidenti Bajram Begaj i dha shtetësinë shqiptare Dua Lipës, këngëtares me origjinë shqiptare, të famshme tashmë në të gjithë botën. Presidenti Begaj priti ditën e djeshme artisten e mirënjohur dhe vlerësoi talentin e saj, shpirtin artistik si dhe angazhimin e saj në mbështetje të kauzave sociale.

 

“Është kënaqësi e veçantë që sot presim artisten e madhe Dua Lipa. Them artiste e madhe, por ajo është edhe një vajzë e thjeshtë, që krenarinë më të madhe na e ka dhënë ne, Shqipërisë, Kosovës dhe kudo ku ka shqiptarë nëpër botë. Rinia shqiptare ju ka shembull dhe ju keni treguar se ëndrrat arrihen duke punuar gjithnjë e më shumë. Ti i ke bërë të gjithë shqiptarët bashkë! Ndaj kam kënaqësinë t’ju jap shtetësinë shqiptare”, u shpreh Begaj.”

Gjithashtu Dua do të përmbyllë turneun e saj botëror “Future Nostalgia” në sheshin Skënderbej ditën e sotme . “Jam shumë e emocionuar t’ju lajmëroj se “Future Nostalgia” do të përmbyllet në Tiranë me 28 Nëntor. Mezi po pres t’ju shoh me 28 Nëntor, për ditën e flamurit dhe për 110 vjetorin e Pavarësisë.“, tha ajo.

Kryetari i Bashkisë Erion Veliaj ka njoftuar për të gjithë qytetarët se koncerti do të jetë falas për këdo dhe do të nisë në orën 20:00 në Sheshin Skendërbej. 

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL