Dua Lipa, e ftuara speciale në koncertin e Adele.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Këngëtarja kosovare me famë botërore, Dua Lipa ishte në mesin e shumë të famshmëve që morën pjesë në koncertin e parë të Adeles, në katër vitet e fundit.

Koncerti u zhvillua në London Palladium dhe kanë marrë pjesë edhe të famshëm të tjerë, në mesin e të cilëve aktorja Emma Watson dhe supermodelja Naomi Campbell.

Koncerti i këngëtares angleze, Adele është pjesë e ITV Special, i titulluar “An Audience With Adele”, dhe do të transmetohet, më 21 nëntor.

Ky nuk ka qenë angazhimi i vetëm i Adele për këtë vit, pasi që ajo është i është rikthyer seriozisht muzikës pas gjashtë vjetësh, kësaj radhe duke realizuar edhe këngë të reja të cilat pritet të jenë pjese e albumit në ardhje të titulluar – “30”.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL