DRAKE, JUSTIN BIEBER, & KANYE WEST janë artistët më të transmetuar në spotify gjatë vitit 2021.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Ndërsa fundi i vitit po afron, Spotify ka zbuluar artistët, albumet dhe këngët më të mira gjatë ketij viti. Me më shumë se 9.1 miliardë transmetime këtë vit, Bad Bunny është artisti më i transmetuar global i vitit 2021. Pas tij është Taylor Swift dhe BTS. Vetë Certified Lover Boy, Drake, vjen në vendin e katërt, ndërsa Justin Bieber përfundon top 5-shen.

Në SHBA, Drizzy kryeson listën e artistëve më të transmetuar, i ndjekur nga Taylor Swift, Juice WRLD, Kanye West dhe Bad Bunny. Olivia Rodrigo ka dy këngët më të transmetuara në SHBA me “drivers license” dhe “good 4 u.” “Kiss Me More” e Doja Cat me SZA zë vendin e tretë, e ndjekur nga “Heat Waves” e Glass Animals dhe kënga “Levitating” e Dua Lipës me DaBaby.

Albumet më të transmetuara në SHBA janë SOUR e Olivia Rodrigo, Dangerous: The Double Album i Morgan Wallen, Planet Her e Doja Cat, Justice e Justin Bieber dhe Legends Never Die e Juice WRLD.

 

SPOTIFY 2021 – TOP LISTA E PËRMBLEDHUR GLOBALE

 

ARTISTËT MË TË TRANSMETUAR GLOBALISHT

Bad Bunny

Taylor Swift

BTS

Drake

Justin Bieber

 

KËNGËT MË TË TRANSMETUARA GLOBALISHT

“drivers license” nga Olivia Rodrigo

“MONTERO (call me by your name” nga Lil Nas X

“STAY (me Justin Bieber)” nga The Kid LAROI

“good 4 u” nga Olivia Rodrigo

“Levitating (feat. DaBaby)” nga Dua Lipa

 

ALBUMET MË TË TRANSMETUARA 

SOUR-Olivia Rodrigo

 Future Nostalgia -Dua Lipa

Justice- Justin Bieber

Planet Her-Doja Cat

SPOTIFY 2021– PËRMBLEDHJA E TOP LISTËS SË SH.B.A.-së

 

ARTISTËT MË TË TRANSMETUAR në SHBA

Drake

Taylor Swift

Juice WRLD

Kanye West

Bad Bunny

 

KËNGËT E SHKRUARA MË TË TRANSMETUARA NË SH.BA

“driver license” nga Olivia Rodrigo

“good 4 u” nga Olivia Rodrigo

“Kiss Me More (feat. SZA)” nga Doja Cat

“Heat Waves” nga Glass Animals

“Levitating (feat. DaBaby)” nga Dua Lipa

 

ALBUMET MË TË TRANSMETUARA në SHBA

SOUR, Olivia Rodrigo

Dangerous: The Double Album, Morgan Wallen

Planet Her, Doja Cat

Justice, Justin Bieber

Legends Never Die, Juice WRLD

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL