Drake do t’i bashkohet Kanye West si i ftuar special në një koncert muajin e ardhshëm.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Dy reperët janë përfshirë në disa mosmarrëveshje për një kohë të gjatë, por Kanye i cili kohët e fundit ndryshoi emrin e tij në Ye, u përpoq t’i jepte fund rivalitetit të tyre në fillim të këtij muaji duke i kërkuar krijuesit të hitit ‘Hotline Bling’ që t’i bashkohej atij në një shfaqje në Memorial Coliseum në Los Angeles më 9 dhjetor, i cili do të “ngrejë ndërgjegjësimin dhe mbështetjen” për liderin e burgosur të bandës së Çikagos, Larry Hoover, si dhe “kauzën e reformës së burgut dhe dënimit”, dhe ai tani ka konfirmuar se rivali i tij e ka pranuar ftesën.

Reperi i “Stronger” tha në një deklaratë: “Unë besoj se kjo ngjarje jo vetëm që do të ndërgjegjësojë kauzën tonë, por do t’u dëshmojë njerëzve kudo që janë se sa më shumë mund të arrijmë kur të lëmë mënjanë krenarinë dhe të bashkohemi”.

Kanye kishte bërë një apel video për t’i dhënë fund grindjes në fillim të këtij muaji.

Në një video të shpërndarë nga J Prince, Kanye tha: “Unë po e bëj këtë video për të trajtuar përplasjet e vazhdueshme midis meje dhe Drake. Si unë dhe Drake kemi bërë të shtëna kundër njëri-tjetrit dhe është koha për t’i dhënë fund.

“Po i kërkoj Drake të bashkohet me mua në skenë si i ftuar special për të ndarë dy albumet më të mëdhenj të vitit live në Los Angeles me qëllimin përfundimtar të lirimit të Larry Hoover. Unë besoj se kjo ngjarje jo vetëm që do të ndërgjegjësojë kauzën tonë, por do t’u tregojë njerëzve kudo se sa më shumë mund të arrijmë kur të lëmë krenarinë tonë në krah dhe të bashkohemi.”

Kanye dhe Drake janë përfshirë në një grindje prej vitesh dhe gjërat u intensifikuan në fillim të këtij viti kur West nxorri albumin ‘Donda’ dhe ky i fundit publikoi ‘Certified Lover Boy’.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL