Dr. Dre Shtrohet Me Urgjencë Në Spital Pas Një Problemi Në Tru

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Legjenda e muzikës rap, Dr Dre është shtruar së fundmi me urgjencë në spital, si pasojë e një problemi serioz në tru.

Sipas “TMZ”, producenti 55-vjeçar është shtruar në spitalin “Sinai Medical Center” në Los Angeles ditën e hënë. Bëhet me dije se reperi vuan nga aneurizma cerebrale, që është një sëmundje e enëve të gjakut të trurit, çarja e të cilave mund të shkaktojë hemorragji me pasoja shumë të rënda për jetën, deri në fatale.

Megjithatë duket se ai është në gjendje të qêndrueshme shëndetësore pas shtrimit në spital, ndërsa është shprehur përmes një postimi në rrjete sociale se ndihet mirë dhe ka falenderuar stafin mjekësor që është kujdesur për të.

“Unë jam mirë dhe stafi mjekësor po kujdeset në mënyrë të shkëlqyer për mua. Do teal nga spitali dhe do të rikthehem së shpejti në shtëpi shëndoshë e mirë. Një falënderim s kon për gjithë stafin profesional mjekësor në Cedars. Dashuri për të gjithë!”

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL