Dokumentari më i ri i Kanye West "Jeen-Yuhs" del në kinema muajin tjetër.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Kanye West ose siç e njohim të gjithë tashmë si "Ye", do të sjellë shumë shpejt në muajin shkurt
ne kinematë ndërkombëtare e më pas edhe në netflix, dokumentarin e tij më të fundit.
Dokumentari i tij i përbërë nga tre pjesë i quajtur "Jeen-Yuhs: A Kanye Trilogy" do të dalë në
kinematë në mbarë botën më 10 shkurt, përpara premierës së tij në Netflix më 16 shkurt.
Netflix ka publikuar një trailer të ri me pamje të shkëputura nga dokumentari dhe njoftoi për
datën e publikimit.
Jeen-Yuhs mësohet se ka qenë në krijim për më shumë se dy dekada, dhe u drejtua nga
Clarence "Coodie" Simmons dhe Chike Ozah (aka Coodie & Chike). Në të do të shfaqen pamje
të papublikuara më parë të Ye. Filmi ishte planifikuar të jepej premierë në Festivalin e Filmit
Sundance 2022 më vonë gjatë këtij muaji, megjithatë ceremonia u anulua përfundimisht për
shkak të rritjes së infektimeve me variantin e ri të covid-19, Omicron.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL