Charli XCX zbulon dokumentarin e saj të ri: “Alone Together”.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Charli XCX ka lajmëruar për një dokumentar të ri të quajtur Charli XCX: “Alone Together” për krijimin e albumit të saj në karantinë “How I’m Feeling Now”. Ky dokumentar është drejtuar nga Bradley&Pablo, i njohur më së miri për krijimin e videove muzikore për Harry Styles dhe Rosalía, dhe është planifikuar të dalë në kinema dhe video sipas kërkesës më 28 janar.

Charli XCX: “Alone Together” u shfaq premierë në SXSW në mars. Siç u raportua vitin e kaluar, dokumentari u xhirua njëkohësisht me prodhimin e albumit 2020, midis 6 prillit dhe 14 majit, dhe ofron një vështrim nga prapaskenat e procesit krijues të Charli XCX në kohë reale.

Një përshkrim për Charli XCX:

“Alone Together” thotë se filmi eksploron betejën e këngëtares me ankthin, mospërmbushjen dhe një marrëdhënie të gjatë në distancë me të dashurin Huck Kwong. “Me gati një vit të redaktimit të mbi 5000 klipeve nga kamera dhe formate të ndryshme të përmbledhura në 107 minuta, Charli XCX: Alone Together është një letër dashurie për fansat e saj, të cilët janë bashkë-yjet e filmit”, thuhet në të.

“Ishte e natyrshme të dokumentoja veten duke bërë këtë album,” tha Charli për mediat vitin e kaluar. “Nuk mendoj se kam bërë ndonjëherë muzikë në një situatë kaq unike, duke qenë kaq larg logjistikisht nga bashkëpunëtorët e mi, por duke kaluar pikërisht të njëjtën gjë, duke shkruar këngë për marrëdhënien time me të dashurin tim ulur në dhomën tjetër, dhe duke qenë kaq e lidhur me fansat e mi në një mënyrë kaq intensive dhe kreative, u ndjeva mjaft dërrmuese dhe emocionuese në të njëjtën kohë. Kështu që doja t’i filmoja të gjitha. Pse të mos e shtosh presionin e krijimit të një albumi jashtëzakonisht personal brenda një afati kohor pesë javor, duke më vënë një ngarkesë kamerash në fytyrë dhe duke zmadhuar personalitetin dhe pasiguritë e mia gjithashtu??! E dini???”-shton ajo.

Albumi i ardhshëm i Charli XCX, “Crash” është planifikuar të dalë më 18 mars 2022. Në pritje të regjistrimit, ajo ka paralajmëruar gjithashtu një turne të gjatë.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL