Cardi B bëhet reperja e parë femër që ka 2 këngë të certifikuara me diamante.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Cardi B ka një tjetër moment historik për të festuar. Reperja, pavarësisht se ka vetëm një album me emrin e saj, tani është shpallur si reperja e parë dhe e vetme femër në historinë e RIAA që ka këngë të shumta të certifikuara nga Diamond.

Ajo e arriti këtë pas bashkëpunimit me Maroon 5 për këngën hit  “Girls Like You” nga albumi i tyre i vitit 2017. Albumi “Red Pill Blues” shiti më shumë se 10 milionë kopje në SHBA dhe  në mars “Bodak Yellow” e Cardi u certifikua gjithashtu nga Diamond, duke e bërë atë reperen e vetme femër në histori me dy pllaka diamanti.

Nëna e dy fëmijëve festoi momentin historik me një Tweet duke falënderuar Maroon 5 për bashkëpunimin e saj në këngë.

“Wow kam dy disqe Diamond! Faleminderit shumë @maroon5 që më përfshiu mua në këtë këngë”, shkroi ajo në Twitter të martën më 30 nëntor. “Kjo është kënga që unë i këndoj vajzës sime sa herë që e performoj. Unë jam përgjithmonë mirënjohëse.”

Pasi publikoi fillimisht “Girls Like You” si një këngë vetëm e Maroon 5, Cardi u shtua në versionin single kur albumi u ripublikua në maj 2018.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL