Billie Eilish flet për eksperiencën e saj me covid-19.

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Në një kohë kur dezinformacionet dhe teoritë konpirative mbi vaksinat kundër koronavirusit janë të shumta, këngëtarja Billie Eilish del kundër duke u shprehur se nëse nuk do të ishte vaksinuar do të kishte vdekur.  Gjatë një interviste në një emision radiofonik në Amerikë Billie Eilish me plot bindje, u shpreh duke thënë se: Vaksina është e mrekullueshme dhe gjithashtu e shpëtoi vëllain tim Finneas nga infektimi, i shpëtoi prindërit e mi nga infektimi, i shpëtoi miqtë e mi që të infektoheshin.” Eilish gjithashtu tha se ajo nuk ishte mirë për shkak të virusit dhe se ajo ishte ende është duke përjetuar efekte anësore të pazbuluara. 

Së fundmi Eilish u nominua në shtatë kategori në çmimet Grammy 2022, duke përfshirë albumin e vitit për albumin e saj të dytë, “Happier Than Ever” dhe këngën e vitit për këngën me të njëjtin emër. Ajo gjithashtu prezantoi Saturday Night Live së bashku me Kate McKinnon të “Saturday Night Live”. Gjatë episodit të fundit të emisionit, jo vetëm si prezantuese por Eilish ishte e ftuar edhe si performuese. Veçanërisht tërhoqi vëmendje me veshjen e saj të bardhë që e bënte të dukej ndryshe nga çdo dalje tjetër publike. 

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL