Bashkëpunimi midis Bebe Rexha dhe David Guetta, vijon të thyej të tjera rekorde në të gjitha platformat muzikore!

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Këngëtarja me origjinë shqiptare Bebe Rexha vazhdon të thyejë rekorde me hitin e saj I’m good (Blue) në bashkëpunim me Dj David Guetta. Hiti i cili u lancua në gusht të vitit 2022 ka vazhduar të jetë e dëgjuar në të gjithë botën. “I’m Good (Blue)” ka arritur të renditet e para në top-listën e këngëve më të dëgjuara në Mbretërinë e Bashkuar.

Këtë ata e bënë të ditur përmes një postimi të përbashkët në Twitter ku falënderonin njëri-tjetrin për bashkëpunimin e suksesshëm. Artistja shqiptare në një postim falënderues në Twitter tha se:

“…dhe vazhdon të bëhet më mirë David Guetta! Faleminderit fansave të mi, partnerëve të radios dhe transmetimit, nuk mund ta kishim bërë pa ju të gjithëve!

Duke arritur shifrën e një miliard dëgjimeve në mbarë platformat e transmetimit të muzikës, bashkëpunimi i dyshes është certifikuar me pllakatën ‘US Platinum’, e cila iu jepet këngëve të suksesshme që e tejkalojnë këtë shifër klikimesh. Ky bashkëpunim i suksesshëm i ka nominuar Bebe Rexhën dhe David Guettan për një çmim Grammy, një çmim Brits dhe dy çmime iHeart Radio Music Awards.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL