Albumi i Ava Max rezulton albumi i dytë më i dëgjuar në nivel global në vetëm pak ditë pas publikimit !

Facebook
Twitter
LinkedIn
WhatsApp

Këngëtarja e njohur me origjinë shqiptare Ava Max ka publikuar pak ditë më parë albumin e saj më të ri me titull “Diamonds & Dancefloors”. Albumi i zhanrit ‘dance’ dhe ‘pop’ është pritur shumë mirë nga publiku dhe menjëherë ka kryesuar listat ndërkombëtare. Aktualisht, albumi i artistes rezulton i dyti më i dëgjuar në nivel global.

Diamonds & Dancefloors ka lënë pas edhe albumin e shumë diskutuar të këngëtarit Sam Smith, “Gloria”, i cili ende nuk është publikuar i plotë. Albumi ka gjithsej 14 këngë të zhanreve të ndryshme, ku mes tyre janë edhe hitet “A Milion Dollar Baby” dhe “Maybe You’re The Problem”. Ky është albumi i dytë në karrierën e 28-vjeçres, pas suksesit që shënoi me albumin e saj të parë “Heaven and Hell”, i publikuar në vitin 2020.

  • https://cp1.sednastream.com/proxy/radiosol/stream
  • Radio SOL